Mihai Morar a scris un mesaj emoționant aseară, pe contul oficial de Facebook, după ce, la toate benzinăriile din țară s-au format cozi kilometrice, iar oamenii au stat cu orele pentru a-și face plinul la mașină.

 

Aceasta reacție a proprietarilor de autoturisme a venit în urma zvonurilor care anunțau faptul că începând de azi, prețul la carburanți va ajunge și 11 lei/litrul.

 

„NOI UNDE NE FACEM PLINUL? ⛽️

În seara asta, la toate benzinăriile, în drum spre casă, cozi de zeci de mașini la pompă. În ziua în care ar trebui să sărbătorim, cu bucurie, “Lăsata măștii”, la exact 2 ani de la cozile la pateuri și hârtie igienică, repetăm același tipar. “Cineva” vrea, cu prețul sănătății noastre mintale, să ne țină în “modul panică”.

Alerta e noul “state of mind”. Dar alerta nu poate fi “state of being”, la nesfârșit.

Încercați să căutați pacea. Nu o veți găsi în lume, în exterior, ci doar în voi. Dreapta judecată e imposibilă, dar buna măsură e posibilă. Decuplați-vă, dar rămâneți cu picioarele pe pământ. Consumați echilibrat știri.

Cu ce ne ajută un plin de benzină, când noi ne golim pe zi ce trece? Noi, fiecare, unde ne facem plinul?

Cu ❤️, Mihai Morar”, a fost mesajul îndrăgitului om de radio.

Vizualizari: