Începerea anului de instrucție este esențială în cadrul oricărui batalion. Aceasta marchează primul pas în atingerea obiectivelor batalionului, instrucția desfășurându-se de la simplu la complex și de la individual la colectiv. Acest an este împânzit de activități militare, exerciții naționale și multinaționale, însă toate acestea nu reprezintă o noutate în rândul ,,Dragonilor Transilvani’’, care și-au dovedit profesionalismul si experiența și în anii trecuți. Rămâne ca în acest an, militarii batalionului să depună efortul necesar pentru a se autodepăși.
În acest sens ,astăzi, 16 ianuarie, la sediul Batalionului 811 infanterie ,,Dej” personalul batalionului a participat la festivitatea de începere a anului de instrucție, sub comanda locotenent-colonelului Mihai Dăiescu, comandantul batalionului.
La această activitate a participat, din partea Statului Major al Apărării, domnul colonel Gheorghe Badea.
Vizualizari: 27





